Вихровий або відцентровий насос: який різновид обрати?

Існує величезна кількість різновидів насосного устаткування. Усі насоси об'єднує одне завдання — перекачування різноманітних рідин, однак в кожному з них закладені абсолютно різні схеми дії. Вихровий або відцентровий насос, який же вибрати? У цій статті ми розкриємо особливості цих видів та їх відмінності.

Відцентрований насос діє завдяки створення всередині корпусу відцентрової сили, що приводить в рух воду і створює натиск. Ця відцентрована сила створюється обертанням колеса-крильчатки. Рідина відштовхується від центру колеса на периферію, і тоді виникає зона підвищеного тиску, що виштовхує рідину в напірну трубу.

Сучасне обладнання розробляється у такий спосіб, щоб його обслуговування було максимально простим та оперативним. Залежно від кількості коліс такі насоси можуть бути одно- або багатоступеневими. Коли в системі необхідно створити великий напір рідини, тоді одного робочого колеса може бути недостатньо. У такій ситуації на загальний вал встановлюють кілька робочих коліс.

Відцентровані насоси доволі універсальні, адже можуть функціонувати навіть за високої температури, а також перекачувати складні хімічно-агресивні середовища.

Як же працює вихровий насос? Принцип його роботи оснований на дії спеціального вихрового колеса, оснащеного невеликими лопатками, робота яких створює відцентрову силу. Лопатки, рухаючись самі, змушують рухатися і рідину, що міститься в камері. Система працює завдяки рушійній силі, якою виступає двигун.

Такі насоси доволі компактні, що істотно розширює сферу їх використання. Можуть застосовуватися для поливу городів і садів, а також встановлюватися в системах водопостачання, які потребують посилення тиску. Перевагою вихрових насосів є те, що вони створюють більший натиск, аніж відцентровані насоси, навіть якщо обладнання має однакові габарити.

Вихрові насоси можуть переміщувати рідини, що мають у своєму складі гази. Крім того, вони відрізняються меншими габаритами, ніж відцентровані, і споживають менше електроенергії. Якщо Вам потрібен недорогий агрегат, який дозволить домогтися максимального напору, тоді краще вибрати вихровий насос.

Однак вихрові насоси не такі стійкі до механічних пошкоджень, як відцентровані чавунні. Якщо ж Ви не потребуєте сильного напору, тоді можна вибрати міцний відцентрований насос, який легше переносить удари та ще й працює значно тихіше.

Обидва цих різновиди популярні завдяки своїм численним позитивним якостям. Який з цих насосів вибрати, залежить від того, де він буде використовуватись та які характеристики для Вас важливіші. На сайті компанії «Насосенергопром» представлений широкий вибір якісних насосів, що за умови правильної експлуатації будуть служити Вам довгі роки.

Переходьте у каталог та вибирайте!